poniedziałek, 22 marca 2010

Jak słonie wytrąbiły słońce

Najpierw niebo przykryły czarne chmury, potem popadało, a później... na ulicę wyszło kolorowe słonie i tłumy ludzi. Tak w Olsztynie witaliśmy wiosnę. Głośno, z przytupem i podniesioną trąbą!


W południe wielki słoń pojawia się na ulicach Olsztyna. To jeżdżąca platforma, na której przemieszcza się wesoła brygada bębniarzy. Wyrusza spod ratusza, żeby zacumować przy moście Jana. Zanim jednak dobija do celu swojej wędrówki, przewraca starówkę do góry nogami, a na pewno zawraca w głowach olsztyniakom. Wielki słoń wita wiosnę i prowadzi paradę, w której uczestniczą nie tylko mieszkańcy, ale też 60 mniejszych kolorowych słoni.

— Zaczęło się od rozmowy z przyjaciółmi — przyznaje Ewa Letki, organizatorka. — Stwierdziliśmy, że niewiele dzieje się w Olsztynie, więc postanowiliśmy to zmienić. Padło na wiosenną paradę. Ale jak ją ożywić? Co ciekawego wymyślić? Zależało nam, żeby zrobić trochę hałasu. I tym sposobem do głowy przyszły nam słonie. To symbol radości i szczęścia. Nie bez powodu słonie mają podniesioną trąbę — to bardzo pozytywny gest. I tak też chcemy przywitać wiosnę w Olsztynie — bardzo pozytywnie, kolorowo i z radością.Takiej zabawy jeszcze w naszym mieście nie było!Zobacz zdjęcia z Parady słoni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz